У садку вимагають довідку від лікаря, але дитина не хворіла. Чи мають на це право

Читать на русском

Якщо дитина залишилася вдома за вашим рішенням, то вимагати довідку від лікаря в садку можуть тільки в конкретних і цілком певних випадках.

4-річна Даша дуже хотіла поїхати зі мною на роботу, і я вирішила влаштувати їй таку радість. Ми провели прекрасний день разом, увечері обговорили його і вирішили, що потрібно буде якось повторити. Але назавтра кожна з нас має йти по своїх справах - я на роботу, Дашка в садочок. І все було прекрасно, поки ми з донькою не виявилися біля дверей нашого дитячого садка.

Вихователька навідріз відмовилася пускати Дашу в групу, заявила, що не прийме дитину без довідки від лікаря - адже не знає, чому її не було в садку напередодні. Може вона хворіла? Я відвела доньку на лавочку і стала переконувати виховательку, що дівчинка абсолютно здорова. Умовити її, врешті-решт, вийшло, але настрій був зіпсований і у мене і у Даші. Вже потім я стала дізнаватися, чи мала право вихователька вимагати у нас правку і в чому неправа була я. Отже.

Скільки днів можна не водити дитину в садок без довідки

Насправді, батьки цілком можуть залишити здорову дитину вдома на кілька днів, і після цього немає необхідності не те що довідки від лікаря приносити, але навіть пояснювальні записки писати ніхто не має право вимагати. Таке положення закріплене в документі МОЗ, під назву «Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів», який діє в Україні з 2016-го року. Відповідно до цього регламенту, дитини, який не ходив в садок не через хворобу, а з якоїсь іншої причини, зобов'язані прийняти без всяких довідок. Якщо раніше без довідки від лікаря дитина могла пропустити не більш 3 днів, то в новому регламенті ніякі терміни не вказані.

«Діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин (окрым хвороби) приймаються без медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювання»

Проте, існує негласне, але цілком логічне правило - якщо залишаєте дитину вдома, попередьте про це персонал. Іноді може знадобитися письмова заява, але це на розсуд конкретного садка і не обов'язково. Тож, я мала попередити, що дочка в садочок не прийде.

Коли потрібна довідка від лікаря

Так, ситуації, коли співробітники садка мають право не допустити дитину в групу без довідки від лікаря, все ж існують. У п. 2 розділу XII Регламенту сказано, що дитина з явними ознаками інфекційного захворювання в дитячий сад не допускається. До таких ознак відносять підвищену температуру, кашель, висип і ін. Так що, якщо це не інфекційне захворювання а, наприклад, алергія - потрібно буде показати довідку від лікаря. Також довідка знадобиться, якщо дитина перехворіла і одужала:

«Після перенесеного інфекційного захворювання приймання дітей до дошкільного навчального закладу дозволяється за наявності медичної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. У довідці лікарем-педіатром або лікарем загальної практики - сімейним лікарем вказуються рекомендації щодо індивідуальних особливостей режиму дитини-реконвалесцента на перші 10-14 днів»

Таким чином, якщо малюк здоровий, але ви хочете пропустити садок, ніяких довідок від вас вимагати не повинні. Щоб уникнути конфліктів і неприємностей, варто познайомити працівників садка із чинноим законом, якого вони зобов'язані дотримуватися.

Фото: pixabay

Сервіси

Календар щеплень

Індивідуальний графік щеплень для малюка

Розрахувати

Календар вагітності

Все що ти хотіла знати про вагітність

Розрахувати

Таблиця прикорму

Дізнайся як правильно вводити прикорм

Подивитися

Нове на сайті

Топ-10 літніх небезпек для дитини на дачі і пікніку

Герої AMONG US та квест на Даринку

Зірковий Дубляж Культової Анімаційної Пригоди «Щенячий Патруль У Кіно»

Зарубіжні селебріті, що стали батьками в першій половині 2021 року

Чим небезпечні фонтани для дітей. Розповідає експертка з дитячої безпеки

Що подивитися з дитиною в кіно: прем'єри мультфільмів цього літа