Верховний Суд України: нещеплені діти не можуть відвідувати дитячий садок

Нещеплені діти не можуть відвідувати дитячі садки. Остаточну крапку в дискусії поставив Верховний суд України. Чим він керувався у винесенні рішення, на що можуть спиратися батьки, які наслідки судового рішення, розбираємося разом.

Приводом для уточнення позиції держави стало звернення однієї з українських мам.

Три роки тому мама нещепленої дитини звернулася до суду Хмельницької області з вимогою не перешкоджати відвідуванню її дитиною дитячого дошкільного закладу. Позивач повідомила, що її не задовольняє якість пропонованої в державній поліклініці вакцини, саме тому вона відхилилася від графіка обов'язкової вакцинації дитини. Однак, коли мама привела дитину в садок, завідувачка дошкільного закладу відмовилася її прийняти до пред'явлення висновку лікарсько-консультаційної комісії.

Місцеві судді позов задовольнили, угледівши в діях керівництва садка дискримінацію, однак комунальне підприємство постанову опротестувало, після чого справа перейшла на розгляд у вищі інстанції.

Тільки у травні 2019 року Верховний суд України визнав дії керівництва дитячого садка правомірними і постановив: індивідуальний інтерес людини, а саме відмова від щеплень за бажанням батьків, не можна ставити вище за інтереси суспільства.

Чи можуть нещеплені діти відвідувати дитячий садок?

Дитина, не щеплена згідно з національним графіком вакцинації, не може відвідувати дитячий дошкільний заклад. При обгрунтуванні своєї позиції у справі №682/1692/17 Верховний суд зазначив, що держава повинна брати до уваги і забезпечувати взаємовигідне врахування інтересів двох сторін:

  • право конкретної дитини на дошкільну освіту;
  • право групи і суспільства в цілому на безпеку й охорону здоров'я.

Обидві ці норми гарантовані ст.3, 27 і 49 Конституції України, однак громадські інтереси в даному випадку визнані більш пріоритетними.

Європейський суд також виправдовує примусову вакцинацію. Медики наголошують: щеплення - єдиний спосіб зупинити поширення важких інфекційних захворювань, без масової вакцинації це зробити неможливо.

Читай також: Вхід заборонено: МОЗ і МОН заборонили дітям без щеплень відвідувати школи і садочки

​дитина дитячий садок фото

Які законодавчі норми вимагають обов'язкової наявності щеплень для відвідування дитячого садка?

Верховний суд перерахував усі законодавчі норми, якими затверджено необхідність обов'язковість вакцинації:

  1. Профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюку, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов'язковими і включені до календаря щеплень (ч.1 ст.12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).
  2. Прийом дітей до дитячого садка проводиться тільки за наявності довідки про стан здоров'я, обов'язковим елементом якої є вказівка, що проведені всі профілактичні щеплення згідно з Календарем і дитина не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями (ч.1, 2 ст.15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).
  3. Згідно з новим розпорядженням МОН та МОЗ, у державні садки допускаються тільки діти, які своєчасно отримали щеплення, рекомендовані національним Календарем профілактичних щеплень. Ця норма міститься в спільному листі двох міністерств №05.2-11-235031 від 06.09.2018р.

Читай також: Які документи і довідки потрібні для оформлення у дитячий садок?

Фото: depositphotos.com

Сервіси

Календар щеплень

Індивідуальний графік щеплень для малюка

Розрахувати

Календар вагітності

Все що ти хотіла знати про вагітність

Розрахувати

Таблиця прикорму

Дізнайся як правильно вводити прикорм

Подивитися

Нове на сайті

У маркет-моллі «Даринок» проведуть свято врожаю

Коли потрібно показати кота ветеринарному лікарю: 5 ситуацій

Коти проти собак: на «Даринку» пройде веселе змагання

Нікола Тесла чекає на ваш дзвінок у новому «Сільпо» в Дніпрі

Уперше в Києві: на «Даринок» заїхав цирк на воді

Купуєш — допомагаєш.