Травма в дитячому садку: хто несе відповідальність і що робити батькам? Відповіді юриста

Читать на русском

Травма у дитини сталася в дитячому садку? Дізнайся, на чиєму боці закон, і що робити мамі з татом в цій непростій ситуації!

Дівчата, хто стикався? Сьогодні прийшла за донькою в сад, вона сиділа плакала, вихователь сказала, впала з паркану. Але мені ніхто не подзвонив (мотивували тим, що впала за 10 хвилин до мого приходу), на лікті була шишка, рукою не ворушила. Ми поїхали в Охматдит, зараз дочка на операції, серйозний перелом, відламана кістка від ліктьової кістки, вставляють спиці. Хто несе відповідальність і яку за це? Які мої дії після виписки? (група БАТЬКИ SOS)

Вам стало відомо, що ваша дитина травмувався в дитячому садку. Що робити? Куди бігти? Хто повинен нести відповідальність за це? На запитання відповідає наш юрист Вікторія Гусакова.

Це жахливий випадок, якого не ма бути, адже відповідно до норм Закону України «Про охорону дитинства» держава гарантує дитині право на охорону здоров'я, безоплатну кваліфіковану медичну допомогу, створює безпечні умови для життя і здорового розвитку дитини; кожна дитина має право на достатній життєвий рівень для фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Значить, ситуація, яка сталася в садку (школі), де постраждала дитина, вимагає відповідальності тих, за чиєю провиною це сталося.

Травма дитини в дитячому саду: що потрібно зробити негайно?

Як правило, відразу ж вихователі повинні звернутися до швидкої допомоги і відразу ж повідомити Вам, що сталася така ситуація. Вона не повинна бути прихована!

Читай також: Дитина в дитячому садку: що потрібно знати батькам? Відповідає юрист

Більш того, крім надання необхідної та своєчасної допомоги дитині, в садку (школі) має бути проведене розслідування нещасного випадку.

Відповідно до пункту 42 Положення про організацію охорони праці та порядок розслідування нещасних випадків у навчально-виховних закладах, затвердженого Наказом Міносвіти № 429 від 30.11.1993 року, та яке поширюється на всі навчально-виховні заклади України незалежно від підпорядкування та форми власності, директор навчального закладу організовує розслідування нещасних випадків, яким відповідно до пункту 2 II-го розділу Положення є травми.

  • Ви зобов'язані вимагати цього розслідування і знати про його результати!
  • Ви маєте право звернутися до навчального закладу, де виховується дитина, навіть після того, як вона пройшла курс лікування.
  • Ви можете написати заяву в поліцію про те, що трапилося, щоб були з'ясовані всі обставини і вам надана об'єктивна відповідь.

Якщо ви не відразу помітили травму...

  • Якщо ж вас не повідомили, а ввечері або в інший день помітили, що дитина хвора, відразу ж викликайте швидку, щоб був поставлений точний діагноз, і описаний характер травми. Можете ініціювати проведення експертизи.
  • Якщо ви напевне знаєте, що травма сталася в садку, ви маєте право через суд вимагати відшкодування моральної та матеріальної шкоди від того навчального закладу, де виховується дитина.

Ви маєте право, згідно зі ст. 23 Цивільного кодексу України, на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Моральна шкода полягає: у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів.

За дитину відповідають батьки, опікуни, саме вони можуть в інтересах дитини звернутися до суду.

Але до суду необхідно підготуватися серйозно, зібрати всі докази, що саме цей нещасний випадок (травма у дитини) мав місце в садку (школі), а не після того, як дитина повернулася з них.

Ви можете вимагати відшкодування як моральних травм і визначати суму самостійно, так і матеріального збитку, зберігши всі чеки, квитанції які підтверджують медичне обстеження і лікування.

Травма у дитини: хто відшкодовує вам збиток?

Навчальний заклад.

Це гарантується статтею ст.1172 Цивільного кодексу України, згідно з якою обов'язок з відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної працівником при виконанні ним трудових (службових) обов'язків покладено не на працівника, а на його роботодавця – юридичну або фізичну особу, з яким працівник перебуває у трудових відносинах.

Це ж підтверджується і в Пленумі Верховного Суду України в п. 6 Постанови від 27 березня 1992 року № 6 «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди» (зі змінами та доповненнями), де є роз'яснення, що за шкоду, заподіяну неповнолітнім, які не досягли 15 років, несуть відповідальність перед потерпілим його батьки, а у відповідних випадках – навчальні заклади.


віктория юрист

 

 

Наш автор і фахівець:

Вікторія Вікторівна Гусакова,

юрист

 

 

 


Фото: depositphotos

Сервіси

Календар щеплень

Індивідуальний графік щеплень для малюка

Розрахувати

Календар вагітності

Все що ти хотіла знати про вагітність

Розрахувати

Таблиця прикорму

Дізнайся як правильно вводити прикорм

Подивитися

Нове на сайті

День святого Миколая: кращі короткі вірші російською та українською мовами для дітей різноговіку

Смішно й страшно: як Регіна Тодоренко няню вибирала

Психолог Наталія Холоденко закликала стати для дитини «поганою мамою»

Михайлів День: що потрібно обов'язково зробити, щоб догодити Архістратигу Михаїлу

Що робити, якщо дитина все тягне до рота?

Англійський сливовий пудинг: вишукане частування на Різдво і Новий рік